banner556

>

2 çocuk annesi genç kadını öldürüp valizle dere yatağına attılar! Şok eden yeni detaylar

2 Çocuk annesi 22 Yaşındaki Zeynep Söğüt'ün öldürülerek valizle dere yatağına atıldığı olayda yeni detaylar ortaya çıktı.

Adana 09.09.2020, 14:27 09.09.2020, 14:54
2 çocuk annesi genç kadını öldürüp valizle dere yatağına attılar! Şok eden yeni detaylar

Adana'da 2013'te 2 çocuk annesi Zeynep Söğüt'ü (22) öldürüp, cesedini valize koyarak, Pozantı ilçesindeki dere yatağına attığı belirlenen E.Y.(46) ve ona yardım eden S.S.(38) ile N.T., yakalanıp, tutuklandı. Şüphelilerden S.S.'ın kayıp başvurusu yapılan Zeynep'i bulmak için televizyon programına, telefonla bağlandığı ortaya çıktı.

Olay, 24 Aralık 2013 tarihinde Seyhan İlçesi Yeşiloba Mahallesi'nde meydana geldi. Eşinden boşanan 2 çocuk annesi Zeynep Söğüt ile S.S. birlikte yaşamaya başladı. Taksicilik yapan S.S. tarafından başka erkeklerle para karşılığı ilişkiye zorlandığı öne sürülen Söğüt, birlikte olduğu kişilerden birinden hamile olduğunu fark edince durumu S.S.’a söyledi. İddiaya göre, çocuğu aldırmak istemediğini söyleyen Söğüt ile S.S. arasında tartışma çıktı. Bu sırada S.S.'ın akrabası E.Y., eve misafir olarak geldi. , sabah kahvaltısı öncesi, ekmek almak için markete gitti. Bir süre sonra dönen S.S., E.Y.'nın kollarını ve suratını kanlar içinde görünce ne olduğunu sordu. E.Y., "Zeynep'i öldürdüm. Boğuşma sırasında tırnaklarıyla kollarıma ve yüzüme zarar verdi. Bu iş duyulursa seni de öldürürüm, sakın sesini çıkarma ve bana yardım et" dedi. Bunun üzerine 2 şüpheli, kentte çiçekçilik yapan akrabaları N.T.'ın yanına gitti.

22 yaşındaki Zeynep'i öldürüp cesedini valizle taşımışlardı! Tüyler ürperten yeni detaylar ortaya çıktı.

VALİZE KOYUP GÖTÜRDÜLER

Şüphelilerden E.Y., "Zeynep öldü, sesinizi çıkarmayacaksınız, bu saatten sonra ben ne dersem onu yapacaksınız. Yoksa ikinizi de öldürürüm" diyerek, N.T.'ın aracıyla eve gelmesini, cesedi taşımaya yardım etmesini istediği öne sürüldü. Birlikte eve giden şüpheliler, Söğüt'ün cesedini valize koyup S.S.'a ait taksinin bagajına koydu.

E.Y., daha sonra S.S. ve N.T.'a otoyola çıkmalarını, kendisinin arkadan geleceğini, polis çevirmesi veya yol kontrolü olması halinde haber verilmesini istedi. Pozantı ilçesi Bürücek Mahallesi'ne giden şüphelilerden E.Y., Zeynep'in cesedinin bulunduğu valizi dereye attı. Birkaç saat sonra tekrar bölgeye giden E.Y., valizin yerini değiştirerek başka bir yere attı.

22 yaşındaki Zeynep'i öldürüp cesedini valizle taşımışlardı! Tüyler ürperten yeni detaylar ortaya çıktı.

KAYIP BAŞVURUSU YAPTILAR, TELEVİZYON PROGRAMINA ÇIKTILAR

Cesedi attıktan sonra E.Y., S.S.'ı tehdit ederek, "Şimdi adliyeye gidip Zeynep'in kayıp olduğunu söyleyeceksin. Ben de seninle geleceğim. İfadende sakın benden bahsetme" dedi. İki şüpheli daha sonra adliyeye giderek, kayıp başvurusunda bulundu.

Zeynep Söğüt'ün annesi Arbiye Ballı da polise giderek, kızına ulaşamadığını söyledi.

Arbiye Ballı, aradan geçen süre içinde kızından haber alamayınca, televizyon programlarına çıktı. S.S. da programa telefonla canlı yayına bağlanıp Zeynep'i kayıp olduğu günden beri hiç görmediğini söyledi.

KORKUDAN 3 KENT DEĞİŞTİRDİ

Olayın ardından S.S. ve N.T.'ı tehdit eden E.Y., bu kişilerden sürekli para istedi. E.Y., N.T.'dan eşiyle birlikte işlettiği çiçekçi dükkanını istedi. Tehditler üzerine N.T., evini önce Denizli'ye, ardından Antalya'ya, son olarak da Erzurum'a taşıdı.

22 yaşındaki Zeynep'i öldürüp cesedini valizle taşımışlardı! Tüyler ürperten yeni detaylar ortaya çıktı.

DOSYA YENİDEN AÇILDI

Yapılan çalışmalardan sonuç alınamayan Zeynep Söğüt’ün dosyası, cinayete kurban gitmiş olabileceği değerlendirilerek 7 yıl sonra yeniden açıldı. Cinayet Büro ekipleri, Söğüt'ün en son görüştüğü kişi olan S.S.'ı sorguya aldı. Ekipler, S.S.’ın verdiği ifadelerin çelişkili bulunca, 2013'te kullanılan taksinin plakasını Plaka Takip Sistemi'nden (PTS) sorguladı. Aracın, Söğüt'ün kayıp ihbarının yapıldığı tarihten 2 gün önce Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nda Tekir Gişesi'nden çıkış yaptığı saptandı. Ekipler, soruşturmayı bu yöne kaydırdı. Yapılan sorguda S.S. olayı itiraf etti. S.S.’ın ifadesi doğrultusunda E.Y. ve N.T. da yakalanarak gözaltına alındı.

Ekipler, Söğüt'ün cesedinin atıldığı Pozantı ilçesi Bürücek Mahallesi'nde de arama yaptı. Özel eğitimli köpeklerle yapılan aramada, genç kadının cesedinin bulunduğu valiz bulundu. Valizde yapılan incelemede, birkaç kemik parçası bulundu.

Şüphelilerden E.Y. sorgusunda, "O gün Zeynep ile evde tektik, bana boşandığım eşim hakkında bir şeyler söyledi. Ben de dedikodu yapmaması gerektiğini söyledim. Küfretti, bende yastıkla boğdum" dedi. N.T. ise olaydan dolayı her gün vicdan azabı çektiğini, bu cinayeti itiraf etmek isteğini, ancak E.Y.'nın tehdit ve baskılarından korktuğunu anlattı.

TAHLİYE OLABİLMEK İÇİN KİREÇ SÖKÜCÜ İÇMİŞ

Dört kez evlenip boşanan E.Y.’nın, olay öncesi 'yağma ve gasp' suçlarından tutuklu bulunduğu cezaevinden şartlı tahliye olduğu belirtildi. E.Y.'nın cezaevinden sağlık sebebiyle tahliye olabilmek için kireç sökücü içtiği, kaldırıldığı hastanede midesinin yarısının alındığı ifade edildi.

Emniyette sorguları tamamlanan S.S., N.T. ve E.Y., sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

2 çocuk annesi genç kadını öldürüp valizle dere yatağına attılar! Şok eden yeni detaylar

2 çocuk annesi genç kadını öldürüp valizle dere yatağına attılar! Şok eden yeni detaylar

Yorumlar (1)
Fetih 5 ay önce
Birkaç yıl sonra bu cani yine hapisten çıkacak mı? Peki 7 yıldır susanlar? Yok tehdit etmiş yok bilmem ne? Karakola gidersin. Anlatırsın olur biter. Palavra.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@