• Trabzon 14 °C

Siyaset

Güncelleme :07.02.2012 23:45|Haber Tarihi :07.02.2012 23:42|1 Yorum

Bahçeli'den 'Andımız' tepkisi

Bahçeli'den 'Andımız' tepkisi Bahçeli'den 'Andımız' tepkisi Bahçeli'den 'Andımız' tepkisi
E-PostaTakip etYazdır

CHP'nin, AK Parti'nin ortakçısı ve siyasi serumu olduğunu iddia eden MHP lideri Bahçeli, AKP-CHP atışmasının, paylaşım ve hisse kapma kurnazlığının, her defasında AKP'nin hanesine puan yazdığını belirtti. Bahçeli "CHP'nin işgüzarca gerçekleştirdiği acil yardım atağı yanına kar kalmıştır. Kılıçdaroğlu'nun "dinsizler-dindarlar" ayrımı yapıldığına yönelik suçlamaları, Başbakan'a pas olmuş ve bu kapsamda başlayan karşılıklı söz düelloları yeni bir gerginlik alanının çırasını tutuşturmuştur" dedi.

Atanamayan öğretmenlerin var olan sorunlarının bütünüyle ve kökten çözülmesi, taleplerinin cevap bulması ve eğitim kadrosunun güçlendirilmesi beklentisi içinde oldukları belirten Bahçeli, "Konunun zamana yayılarak, öğretmenlerimizin atanamama sıkıntılarına bigâne kalınması ise hiçbir şekilde kabul etmeyeceğimiz bir durum olacaktır. 2011-2012 eğitim ve öğretim yılının ikinci yarısında, tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyor, aileleriyle birlikte huzur ve mutluluk temenni ediyorum"dedi.

"İFTİRA VE HAKARET VİRÜSÜ SALGIN HALİNE GELDİ"
"Cumhuriyet'e diş bileyenler, Türk milletinin bir ve bütün olmasından dolayı uykuları kaçanlar, AKP çatısı altında toplanarak hücumlarını arkası arkasına tertip etmişlerdir" diyen Bahçeli "Ne hazindir ki, bu nifak siyaseti ileri demokrasi uydurmasıyla tarihimizi kamplara ayırmakta ve sanık sandalyesine oturtmak için her çirkin yola müracaat etmektedir. Dersim isyanıyla ilgili gelişmeler bunlardan birisidir" dedi. Bahçeli şöyle devam etti; 

"Başbakan Erdoğan bizim Dersim konusunun açılmasından rahatsızlık duyduğumuzu dillendirirken, bilmeden çok doğru bir noktaya temas etmiştir. Evet, çok haklısınız Başbakan, biz Dersim isyanını bastıran kudrete katliamcı demenizden ve isyan elebaşlarına hadlerini bildiren cesareti katliamla ilişkilendirmenizden dolayı son derece rahatsızız. Bugüne kadar hasıraltı edilmiş, sumen altına itilmiş ve geri planda tutulmuş ne kadar kin ve garez varsa, AKP eliyle devreye sokulmuş ve mesafe alması sağlanmıştır. Bu zihniyet algısıyla birlikte, çirkeflik adım adım güçlenmiş, çamur siyaseti hızla zemin bulmuş, iftira ve hakaret virüsü salgın haline gelmiştir."

"19 MAYIS'I AKILLARDAN SİLMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEK"
En kritik hususun ise, iktidar anlayışının, ustalık dönemi diye isimlendirilen üçüncü dört yıllık döneminin ilk etaplarında, maskesini indirerek asıl gündemini sergilemeye başlamadığını belirten Bahçeli, "Bunlardan ilki hiç şüphesiz, milletimizle bütünleşmiş milli bayramlar ve bu çerçevede düzenlenen kutlama törenleriyle ilgili son gelişmelerdir. 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekim’in etrafının sarılmasından sonra sıra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkış tarihine gelmiştir. 19 Mayıs törenlerinin; öğrencilere ve ailelerine sözde külfet getirmesi, eğitim ve öğretim sürecini olumsuz etkilemesi ve soğuk hava şartları gibi bahanelere sığınılarak kısıtlanması planlanmıştır. Elbette bunlar, AKP’nin kendi ucube görüşü olmakla birlikte, yanlışı savunmaya dönük mazeret kurgusundan öte bir anlam taşımayacaktır. Bu milli bayramımızın kutlanmasını engellemek, boş ve mesnetsiz mazeretlerle alanını daraltmak olsa olsa, 19 Mayıs ruhunu, idealini ve hedeflerini etkisiz kılmakla bir ve eş değerde olacaktır"dedi. Bahçeli şöyle devam etti; 

"Bilinmelidir ki, 19 Mayıs, esarete karşı dik duruşun, işgale karşı direncin ve millet varlığını yaşatma konusundaki tavizsiz kararlılığın bir özetidir. 19 Mayıs kutlamaları, milli mücadelenin hatıralarda yaşatılması ve sahiplenilmesinin doğal bir neticesi ve yeri dolmayacak bir zorunluluğudur. 19 Mayıs’a, Cumhuriyet’e ve Türk milletine karşı hazım zorunu yaşayan kim varsa, bugün küllerinden yeniden dirilmiştir. 19 Mayıs’ı akıllardan silmeye, gönüllerden silikleştirmeye, vicdanlardan sürmeye kimsenin gücü ve dermanı da yetmeyecektir."

Devamı sayfa 2'de

« geri1·2·3·4ileri »
Okuyucu Yorumları

Toplam 1 yorum eklendi.

 • 23:45Sezai Uysal07.02.2012 23:45

  Sayın Reis Çok iyi muhterem bir insansın . Ama MHP nin basına yumruğunu masaya sert vuracak birisi gerek artık !!!

   BeğendimBeğenmedim
 • Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Haberler
 • AK Parti kongreyi resmen açıkladı05 Mayıs 2016 Perşembe 23:54
 • Bakan ralli yaptı05 Mayıs 2016 Perşembe 17:40
 • Erken seçim mi yapılacak?05 Mayıs 2016 Perşembe 17:22
 • Bahçeli teşkilatları uyardı05 Mayıs 2016 Perşembe 17:19
 • Kılıçdaroğlu'ndan "darbe" iddiası!05 Mayıs 2016 Perşembe 16:48
 • Erdoğan'dan kongre kararına ilk yorum05 Mayıs 2016 Perşembe 16:00
 • "İmzaları biz topladık Kurultayı AKP yapıyor"05 Mayıs 2016 Perşembe 14:30
 • Davutoğlu gidince Yılmaz Vural...05 Mayıs 2016 Perşembe 13:52
 • Ak Parti Kongresi ne zaman?05 Mayıs 2016 Perşembe 13:07
 • AK Parti'de başa Trabzonlu isim mi geçecek?05 Mayıs 2016 Perşembe 08:41
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Haber 61 İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 462 326 71 72 / Faks : 0 462 326 73 73 Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA