• Trabzon 19 °C

Siyaset

Güncelleme :18.04.2011 14:48|Haber Tarihi :18.04.2011 11:11|9 Yorum

AK Parti adayları tanıttı

AK Parti adayları tanıttı AK Parti adayları tanıttı AK Parti adayları tanıttı
E-PostaTakip etYazdır

AK Parti bugün Ankara Arena Spor Salonunda 550 adayını tanıttı.

Haber61.net Haber Müdürü Batuhan Hazar Çavdar’ın takip ettiği toplantının tüm detaylarını Haber61.net’ten ve Radyohaber61’den takip edebilirsiniz.

Şu anda Ankara Arena’da aday gösterilmeyen Selma Aliye Kavaf haricinde tüm bakanlar, her ilden AK Parti İl teşkilatları, illerin milletvekili adayları ve çok sayıda gazeteci katıldı. Salonda oldukça yoğun bir kalabalık mevcut. Şu anda salonda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bekleniyor.

Toplantıdan ilk kareler...

 

Bu organizasyonla aslında AK Parti sadece adaylarını tanıtmıyor aynı zamanda seçim startını da vermiş oluyor. Ayrıca AK Parti’nin seçim şarkılarının da bugün partililere tanıtımının yapılacağı öğrenildi.

11.15—Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Arena Spor Salonuna geldi.

Başbakan’ın konuşmasından satırbaşları…

Bugün Buradaki tablo sadece Türkiye’nin değil Afganistan’ın, Libya’nın, Saray Bosna’nın Gazze’nin umudunu yansıtıyor. Bu fotoğraf barışın, kardeşliğin, huzurun, demokrasinin, istikrarın ortada olduğunu yansıtıyor.

 

Ergenekonun kayıt ofisini bulamayanlar şimdi kendi partisi altında karar ofisi açmaya karar verdiler. Dışarıdan aday bulamadılar. İçerden Silivri’den aday almaya karar verdiler. Şimdi soruyorum siz milletin iradesini mi temsil ediyorsunuz. Çetelerin mafyanın Silivri’nin iradesini mi. Siz gücünüzü karanlık örgütlerden mi alıyorsunuz. Hani siz dokunulmazlığın kaldırılmasını istiyordunuz. Biraz tutarlı olun. Bir kere de sözünüzün arkasında olun. Bir kere de çark etmeyin. Biz 8.5 yıl boyunca hiçbir çeteye boyun eğmedik. Ruhunu çetelere satanlardan olmadık. Milletin emanetini yere düşürmedik, bundan sonra da öyle olacak. Daha aydınlık bir Türkiye olacak. Aydınlığa tahammül edemeyenler gözü kamaşanlar olacaktır. Biz gücümüzü milletten alır hesabımızı da millete veririz. 8,5 yıl olduğu gibi bundan sonrada geri adım atmayacağız.

Bu kadro bir Türkiye fotoğrafıdır. Burada tek etnik köken, tek bölge, tek inanç grubu yok. Her bölge, her inanç grubundan insanlar bizim 550 kişilik listemizde yer almıştır. Hiç kimse dışarıda bırakılmamıştır.

Listemizde bakıp da Ak Parti'nin bazı bölgelerden çekildiğini söyleyenler açıkça söylüyorum cehli siyaset içindeler.

Bunu söyleyenler değişimden, dönüşümden tazelenmekten bahsemediyorlar. AK Parti hiç bir arkadaşını hele hele yol arkadaşını asla bırakmaz.

Azeri atasözü "Dertsizler yer yüzüne yüktür" der. Evet bizim derdimiz var. Türkiye davamız var. Biz Türkiye'nin meselelerine, sorunlarına çözüm üretecek isimleri, mücevherci kimliği ile cevherleri maden ocağından alarak kuyumcu dükkanına sunuyoruz. Diğerleri öyle değil biz işliyoruz.

Siz tanımıyor olabilirsiniz. Millet nezdinde siyasette neye takabul ettiğini göremeyebilirsiniz. Ama 550 kişinin hepsi vatan aşkıyla, millet aşkıyla yanan isimler.

Romanın da, Çerkezin de, Kürdün de Lazın da bizim gözümüzde bir farkı yok, hepisinin başımızın üzerinde yeri var. Bizde Türk, Kürt, Laz ayrımcılığı yok, olmayacak da.

Ama tek kimlik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

« geri1·2·3ileri »
Okuyucu Yorumları

Toplam 9 yorum eklendi.

 • .selim demir19 Nisan 2011 Salı 11:04

  Kübanın efsanevi lideri KASTRO istifa etmiş,kübaya yeni bi dikta lider aranıyormuş eminim tayyip erdoğan kübanın başına geçer nede olsa dikta lık ruhunda var yabancılık çekmez...

   BeğendimBeğenmedim
 • akp nal toplarcamoka19 Nisan 2011 Salı 10:27

  bende akp liyim 2 dönemdir ama ben bu adaylara oy vermem bence trabzonda mhp ve chp nin adayları prim yapar

   BeğendimBeğenmedim
 • etkisiz elemanözge19 Nisan 2011 Salı 10:10

  trabzondan volkanımı vekil seçeceksiniz vay trabzonun haline vekil sayısı 5 düştü demektir.eğer belediye başkanlığı gibi de bu işi ağzına yüzüne bulaştıracak.

   BeğendimBeğenmedim
 • Toplam 9 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Haber 61 İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 462 326 71 72 / Faks : 0 462 326 73 73 Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA